FAQ

Zde jsou nejčastější dotazy našich zákazníků. Možná i právě vy mezi nimi najdete odpovědi na své otázky.

 • Mohu si dveře zakoupit přímo u Vás - od výrobce?

  Naše společnost se zabývá pouze výrobou a velkoprodejem. Doporučujeme drobným zákazníkům, aby se obrátili na naše prodejce v blízkosti svého bydliště. Nejvýznamnější zákazníci jsou uvedeni na našich webových stránkách.

 • Vyrábíte Aqua dveře v atypickém provedení?

  Zabýváme se sériovou výrobou dle evropských typizovaných norem, nicméně jsme schopni vyjít vstříc i požadavkům našich zákazníků a vyrobit dveře atypických rozměrů.

 • Lze dveře Aqua použít jako vchodové dveře?

  Naše dveře jsou určeny pro oddělení prostorů v interiéru. Dveře s protipožární úpravou je možné použít i jako interiérové vstupní dveře do bytu. 

 • Jaká je rozteč použitého zámku?

  U všech interiérových dveří včetně protipožárních je použit zámek s roztečí 72 mm. 

 • Dodáváte dveře i s kováním?

  Dveře jsou osazeny zámkem a dveřními závěsy, které jsou již zahrnuty v ceně zakoupených dveří. Vrchní dveřní kování (rozetové/štítové kování, dveřní zavírač, cylindrická vložka atd.) v ceně dveří zahrnuto není.

  Zákazník si může některé typy dveřního kování a doplňků vybrat také z naší nabídky viz CeníkKatalog (toto kování je originálně zabaleno a přiloženo ke dveřím).

 • Jaké sklo používáte pro zasklení dveří?

  Na dveře prosklené je použito nerozbitné plexisklo (čiré/mléčné) o síle 4 mm, které je v ceně dveří.

 • Do jakých zárubní jsou dveře určeny?

  Protože se jedná o typizované dveře dle ČSN 74 64 01, lze je osadit do typizovaných ocelových nebo obložkových zárubní Aqua.

 • Jak velký má být stavební otvor pro obložkové zárubně Aqua?

  Stavební otvor pro standardní obložkové zárubně Aqua by měl být vždy o 8-10 cm širší než jmenovitá šířka dveří a vyšší o 4-5 cm než jmenovitá výška dveří.

  Příklad: Jmenovitá šířka/výška dveří je 80/197 cm, tzn., že stavební otvor musí být 88-90 cm šíroký a 201-202 cm vysoký. Výška se počítá od hotové podlahy.

  Zárubně se montují na hotovou podlahu a dokončené omítky.

 • Mohu si vybrat jinou barvu dveří?

  Standardně máme v nabídce barevné provedení ABS RAL 7040 a ABS RAL 9003. JIný barevná odstín je možný za příplatek. Dveře je také možné dodat opláštěné PVC fólií v dekorech: dub zlatý a dub rustik.

 • Jak nejlépe dveře přepravovat?

  Přeprava dveří se uskutečňuje v uzavřených nákladních prostorech. Nedoporučuje se přeprava např. na střeše osobního vozidla nebo v otevřeném přívěsném vozíku. 

 • Jak jsou dveře baleny?

  Samotné dveře resp. hrany dveří jsou baleny do kartonového obalu a celý produkt je chráněň strečovou fóliíí proti prachu a špíně, případně jsou prosklené dveře prokládány voštinovými pásy, zabaleny do čirého igelitu, který je po svých krajích svařen a celý produkt je takto uzavřen v igelitovém obalu.

  Palety dveří jsou pak baleny a chráněny dalšími kartonovými prvky chránící kritická místa produktů při transportu.

 • Plní vaše společnost povinnosti vyplývající ze zákona č. 477/2001 o uvádění obalů na trh ?

  S firmou EKO-KOM a.s. jsme uzavřeli smlouvu o sdruženém plnění, s účinností od 1.7.2002 plníme své povinnosti zajistit zpětný odběr a využití odpadu z obalů způsobem podle § 13 odst. 1 písm. c) zákona o obalech a zapojili jsme se do Systému sdruženého plnění EKO-KOM pod klientským číslem EK-F00024887.